Likwidacja WIBOR
Spłacasz kredyt w złotówkach z oprocentowaniem zmiennym opartym na wskaźniku WIBOR?
Drastycznie wzrosła rata Twojego kredytu na dom lub mieszkanie i zastanawiasz się czy da się coś z tym zrobić? Tak.
Wykorzystując bogate doświadczenie w sprawach dotyczących kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich prowadzimy postępowania o ustalenie nieważności umów opartych o wskaźnik referencyjny WIBOR, jak również o usunięcie z nich wadliwych zapisów dotyczących oprocentowania
Pomagamy usunąć z umowy nieważne zapisy
Co mogę zyskać poddając umowę analizie prawnej?
Umowa kredytu może zostać unieważniona jeżeli jest sprzeczna z przepisami prawa lub zasadami współżycia społecznego. W postępowaniu sądowym możemy żądać:
01. unieważnienia umowy
02. usunięcia WIBOR
Najczęściej zadawane pytania:
Czym jest WIBOR?
WIBOR, czyli Warsaw Interbank Offered Rate, to wskaźnik wysokości oprocentowania pożyczek na rynku międzybankowym. Inaczej stopa oprocentowania, po której polskie banki nawzajem pożyczają sobie pieniądze. WIBOR ustalany jest w każdy dzień roboczy o godzinie 11:00
Dlaczego WIBOR jest nieuczciwy?
Stosowanie stawki WIBOR w umowach kredytowych jest nieuczciwe z tego względu, że banki, które są jednocześnie zainteresowane tym, aby WIBOR był jak najwyższy mają realny wpływ na jego wysokość. WIBOR ustala się w oparciu o wysokość oprocentowania stosowanego w pożyczkach międzybankowych.
Co mogę uzyskać?
Kwestionując umowę kredytu opartą o zmienną stopę procentową WIBOR kredytobiorca może odzyskać cały zapłacony dotychczas WIBOR lub unieważnić umowę kredytu w całości. Można wtedy odzyskać wszystkie zapłacone od początku trwania kredytu odsetki.
Jakie są szanse wygrania sprawy?
Nasza kancelaria specjalizuje się nie tylko w sprawach frankowych, ale też złotówkowych z uwagi na podobieństwo problemu. Argumentacja w obydwu sprawach jest zbliżona. Statystki sądowe mówią o tym, że Frankowicze wygrywają 98% spraw. Po analizie umowy wskazujemy jakie są szanse wygrania sprawy kredytu złotówkowego z WIBOR?
Jakie dokumenty są potrzebne do analizy?
Do analizy potrzebujemy kopii umowy kredytu (lub skanu), regulaminu kredytowania i wszystkich aneksów. Ponadto niezbędne jest dostarczenie historii spłat rat, historii oprocentowania oraz informacji o terminach i wysokościach uruchomionych transz kredytu. Aby uzyskać dokumenty należy wystąpić z wnioskiem do banku. Wniosek można złożyć już po analizie przesłanej do nas umowy. Kancelaria zajmuje się przygotowaniem wniosku o wydanie dokumentów.
Ile mam czasu na wystąpienie o zwrot?
Okres przedawnienia liczymy od momentu, gdy Złotówkowicz dowiedział się o klauzulach abuzywnych w umowie, czyli postanowieniach o niedozwolonym charakterze. Jeśli kredytobiorca dowiedział się przed 9 lipca 2018 r., termin przedawnienia wynosi 10 lat, natomiast w przypadku zdobycia tej informacji w późniejszym czasie okres przedawnienia to 6 lat.
Czy jeśli dalej spłacam kredyt, mogę pozwać bank?
Tak. Spłacany kredyt złotówkowy nie jest przeszkodą do wytoczenia procesu przeciwko bankowi. Dotyczy to nie tylko spraw o „usunięcie WIBOR-u”, ale też unieważnienie umowy. Zapraszamy do kontaktu z kancelarią.
Prześlij nam swoją umowę kredytu złotówkowego z oprocentowaniem opartym o WIBOR do bezpłatnej analizy. Możesz obniżyć ratę swojego kredytu o WIBOR. W perspektywie lat przełoży się to na dziesiątki tysięcy oszczędności. Jeśli chciałbyś unieważnić umowę z bankiem i potrzebujesz konsultacji, zostaw do siebie kontakt wypełniając formularz.
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z KANCELARIĄ