Pomiń Przejdź do stopki

Kredyty złotówkowe

Pomoc dla kredytobiorców

Likwidacja WIBOR

Spłacasz kredyt w złotówkach z oprocentowaniem zmiennym opartym na wskaźniku WIBOR? 
 
Drastycznie wzrosła rata Twojego kredytu na dom lub mieszkanie i zastanawiasz się czy da się coś z tym zrobić? Tak.

 

Wykorzystując bogate doświadczenie w sprawach dotyczących kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich prowadzimy postępowania o ustalenie nieważności umów opartych o wskaźnik referencyjny WIBOR, jak również o usunięcie z nich wadliwych zapisów dotyczących oprocentowania

kancelaria zielona góra

Pomagamy usunąć z umowy nieważne zapisy

Co mogę zyskać poddając umowę analizie prawnej?

Umowa kredytu może zostać unieważniona jeżeli jest sprzeczna z przepisami prawa lub zasadami współżycia społecznego. W postępowaniu sądowym możemy żądać:

01. unieważnienia umowy
02. usunięcia WIBOR

Najczęściej zadawane pytania:

WIBOR, czyli Warsaw Interbank Offered Rate, to wskaźnik wysokości oprocentowania pożyczek na rynku międzybankowym. Inaczej stopa oprocentowania, po której polskie banki nawzajem pożyczają sobie pieniądze. WIBOR ustalany jest w każdy dzień roboczy o godzinie 11:00

Stosowanie stawki WIBOR w umowach kredytowych jest nieuczciwe z tego względu, że banki, które są jednocześnie zainteresowane tym, aby WIBOR był jak najwyższy mają realny wpływ na jego wysokość. WIBOR ustala się w oparciu o wysokość oprocentowania stosowanego w pożyczkach międzybankowych.

Kwestionując umowę kredytu opartą o zmienną stopę procentową WIBOR kredytobiorca może odzyskać cały zapłacony dotychczas WIBOR lub unieważnić umowę kredytu w całości. Można wtedy odzyskać wszystkie zapłacone od początku trwania kredytu odsetki. 

Nasza kancelaria specjalizuje się nie tylko w sprawach frankowych, ale też złotówkowych z uwagi na podobieństwo problemu. Argumentacja w obydwu sprawach jest zbliżona. Statystki sądowe mówią o tym, że Frankowicze wygrywają 98% spraw. Po analizie umowy wskazujemy jakie są szanse wygrania sprawy kredytu złotówkowego z WIBOR?

Do analizy potrzebujemy kopii umowy kredytu (lub skanu), regulaminu kredytowania i wszystkich aneksów. Ponadto niezbędne jest dostarczenie historii spłat rat, historii oprocentowania oraz informacji o terminach i wysokościach uruchomionych transz kredytu. Aby uzyskać dokumenty należy wystąpić z wnioskiem do banku. Wniosek można złożyć już po analizie przesłanej do nas umowy. Kancelaria zajmuje się przygotowaniem wniosku o wydanie dokumentów.

Okres przedawnienia liczymy od momentu, gdy Złotówkowicz dowiedział się o klauzulach abuzywnych w umowie, czyli postanowieniach o niedozwolonym charakterze. Jeśli kredytobiorca dowiedział się przed 9 lipca 2018 r., termin przedawnienia wynosi 10 lat, natomiast w przypadku zdobycia tej informacji w późniejszym czasie okres przedawnienia to 6 lat.

Tak. Spłacany kredyt złotówkowy nie jest przeszkodą do wytoczenia procesu przeciwko bankowi. Dotyczy to nie tylko spraw o „usunięcie WIBOR-u”, ale też unieważnienie umowy. Zapraszamy do kontaktu z kancelarią.

img18-copyright

 

Prześlij nam swoją umowę kredytu złotówkowego z oprocentowaniem opartym o WIBOR do bezpłatnej analizy. Możesz obniżyć ratę swojego kredytu o WIBOR. W perspektywie lat przełoży się to na dziesiątki tysięcy oszczędności. Jeśli chciałbyś unieważnić umowę z bankiem i potrzebujesz konsultacji,  zostaw do siebie kontakt wypełniając formularz. 

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z KANCELARIĄ

 

  Godziny pracy kancelarii:

  PN-PT 08:00 – 18:00

  SOB 10:00 – 15:00

  W celu umówienia się na wizytę, prosimy o wcześniejszy kontakt z kancelarią.

  W pilnych sprawach karnych, poza godzinami pracy kancelarii, prosimy o kontakt SMS pond nr: +48503167459

  Bank PEKAO S.A.: 35 1950 0001 2006 0886 8538 0002

   

  Siedziba:

  Kancelaria Radcy Prawnego Radosław Zachwieja

  ul. Piłsudskiego 33/4

  67-100 Nowa Sól

  kontakt@zachwieja.org

  Polub nas

  @ 2023 Kancelaria Zachwieja. Wszelkie prawa zastrzeżone