Mediacje

Mediacje – skuteczna pomoc w rozwiązaniu problemów

Konflikty i nieporozumienia są zjawiskiem naturalnym. Obarczone są często negatywnymi emocjami, pretensjami, stresem, które mogą wpływać na jasny osąd sytuacji i powodować niepotrzebną eskalację sporu. Najlepszym rozwiązaniem różnicy zdań są mediacje przeprowadzane przez neutralną i bezstronną, wobec stron i konfliktu, osobę trzecią – mediatora. Mediator pomaga w osiągnięciu kompromisu, łagodzi napięcia i pozwala spojrzeć na sprawę „z boku”. Co więcej, mediator wspiera przebieg negocjacji, ale nie narzuca żadnego rozwiązania. Ostateczne zdanie mają zawsze strony konfliktu.

Czytaj więcej

Zalety mediacji – dlaczego warto zdecydować się na mediatora?

Mediacje mają sporo zalet. Przede wszystkim polubowne porozumienie jest tańszym, szybszym i łagodniejszym rozwiązaniem niż sprawa rozstrzygana w sądzie. Pozwalają również obniżyć poziom stresu i złych emocji, zrozumieć własne motywy i wysłuchać argumentów drugiej strony. Bardzo często, dzięki spokojnej rozmowie stron, jest możliwe zachowanie wzajemnych relacji czy własnego, dobrego wizerunku. Mediacje są również dobrowolne, a ich celem jest ugodowe załatwienie sprawy.

Warto pamiętać, że mediator to osoba bezstronna, neutralna i poufna. Mediator nie staje po żadnej ze stron, nie może udostępniać żadnych informacji osobom trzecim oraz obowiązuje go zachowane tajemnicy mediacji.

Mediacje Zielona Góra, Nowa Sól, Sulechów

Nasza kancelaria wspiera swoich klientów w wielu trudnych i złożonych sytuacjach. Oferujemy pomoc na przykład przy ustaleniu zasad opieki nad wspólnymi, małoletnimi dziećmi przez rozwodzących się małżonków. Mediacje obejmują sprawy karne, cywilne i nieletnich. Przeprowadzamy mediacje na terenie województwa lubuskiego. Można umówić się z nami na spotkanie w Zielonej Górze, Nowej Soli czy Sulechowie. Zapraszamy do kontaktu!

Usługi z zakresu mediacji w naszej Kancelarii świadczy adwokat i mediator Natalia Petryszyn-Zachwieja oraz radca prawny i mediator Radosław Zachwieja.

?>