Ugody alimentacyjne

Ugoda alimentacyjna – korzyści rozwiązania

Jednym z poważniejszych problemów dla rodziców, którzy nie wychowują wspólnie swoich dzieci, jest określenie wysokości alimentów, jakie każde z nich powinno łożyć na utrzymanie dziecka. Oczywiście, w przypadku braku porozumienia między stronami kwotę tę ustala sąd. Nie ma jednak przeszkód, aby rodzice samodzielnie rozwiązali tę kwestię. Dlatego przed wytoczeniem sprawy alimentacyjnej do sądu, warto rozważyć mediację, prowadzącą do zawarcia ugody.

Czytaj więcej

Przewaga mediacji nad sprawami sądowymi – zwłaszcza w sprawach rodzinnych, gdzie przeważnie w grę wchodzą duże emocje – jest potwierdzona przez praktykę. Coraz więcej rodziców i małżonków decyduje się na skorzystanie z usług mediatora, w tym także w kwestii zdefiniowania wysokości alimentów. W końcu zawsze warto korzystać z prostszych i korzystniejszych finansowo rozwiązań, niż wikłać się w nierzadko wielomiesięczny spór sądowy.

Ugody alimentacyjne Nowa Sól, Zielona Góra, Sulechów

Pomagamy stronom w zawarciu porozumienia – ugody alimentacyjnej. Dzięki niej wszystkie sprawy można załatwić bez rozprawy sądowej – a więc szybciej, taniej i bez stresu związanego z postępowaniem i koniecznością przeprowadzania przed sądem różnego rodzaju dowodów.

Do sukcesu w postaci zawarcia ugody alimentacyjnej zawsze potrzeba profesjonalnej pomocy – stąd warto postawić na sprawdzonego mediatora z naszej Kancelarii. Mamy doświadczenie w zakresie negocjacji oraz mediacji sądowych i pozasądowych. Pomagamy osobom na terenie województwa lubuskiego trójmiasta, tj. w Zielonej Górze, Nowej Soli i Sulechowie.

Usługi z zakresu ugody alimentacyjnej i mediacji w naszej Kancelarii świadczy adwokat i mediator Natalia Petryszyn-Zachwieja oraz radca prawny i mediator Radosław Zachwieja.

?>